40-3657-00

N/A

SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 14V

40-3657-00

RoHSСоодветно на RoHS
40-3657-00
Производител
N/A
Производители Дел #
40-3657-00
Категории
прекинувачи
Подкатегории
копчето прекинувачи
Серии
J-188
дел СтатусActive
типStandard
колоSPDT
прекинувач функцијаOn-Off-On
сегашниот рејтинг2A (DC)
Напон рејтинг - Милан-
Напон рејтинг - DC14V
побудувачкиот ТипRound, Plunger
Боја - побудувачкиот / КапBlack
Осветлување тип, боја-
Осветлување напон (номинални)-
Тип на монтажаPanel Mount, Rear
престанок стилWire Leads
заштита навлегувањето-
карактеристики-
Панел Димензии на отворот за монтажа-
Работна температура-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
40-4818-00 SWITCH PUSH SPST-NO 2A 14V 16005
1:  $1.43990
10:  $1.34365
25:  $1.27974
50:  $1.21575
100:  $1.18376
250:  $1.12185
500:  $1.05953
1,000:  $0.99720
40-3438-02 SWITCH PUSHBUTTON SPST 5A 14V 14775
1:  $2.02125
10:  $1.92500
25:  $1.82875
50:  $1.78063
100:  $1.73250
250:  $1.63625
500:  $1.54000
1,000:  $1.39563
40-3355-01 SWITCH PUSHBUTTON SPST 2A 14V 14222
1:  $2.02125
10:  $1.92500
25:  $1.82875
50:  $1.78063
100:  $1.73250
250:  $1.63625
500:  $1.54000
1,000:  $1.39563
40-4953-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST-NC 29370
1:  $0.86250
10:  $0.80550
25:  $0.76725
50:  $0.72893
100:  $0.70972
250:  $0.69052
500:  $0.65216
1,000:  $0.61380
40-4524-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V 81134
1,000:  $0.36325
40-4316-00 SWITCH PUSH SPST-NC 10A 14V 63134
1,000:  $0.41700
40-2504-01 SWITCH PUSH SPST-NC 2A 14V 73469
1,000:  $0.32646
40-4521-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V 62928
1,000:  $0.41400
40-4528-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 3A 125V 82917
1,000:  $0.35566
40-4684-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V 70008
1,000:  $0.38040

Со цел

Референтна цена:
1:$4.49680
10:$4.15954
25:$4.04712
50:$3.82228
100:$3.70986
250:$3.48502
500:$3.26018
1,000:$3.09155

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 5889
Со цел: