40-4523-00

N/A

SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 14V

40-4523-00

RoHSСоодветно на RoHS
40-4523-00
Производител
N/A
Производители Дел #
40-4523-00
Категории
прекинувачи
Подкатегории
копчето прекинувачи
Серии
J-188
дел СтатусActive
типStandard
колоSPST
прекинувач функцијаOff-On
сегашниот рејтинг10A (DC)
Напон рејтинг - Милан-
Напон рејтинг - DC14V
побудувачкиот ТипRound, Plunger
Боја - побудувачкиот / КапBlack
Осветлување тип, боја-
Осветлување напон (номинални)-
Тип на монтажаPanel Mount, Rear
престанок стилQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
заштита навлегувањето-
карактеристики-
Панел Димензии на отворот за монтажа-
Работна температура-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
40-4532-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 5A 14V 77725
1,000:  $0.30134
40-3425-03 SWITCH PUSH SPST-NO 5A 14V 70718
1,000:  $0.40980
40-4679-00 SWITCH PUSH SPST-NC 5A 14V 69714
1,000:  $0.38220
40-2923-04 SWITCH PUSHBUTTON SPST-NC 77525
1,000:  $0.36442
40-3437-02 SWITCH PUSH SPST-NC 5A 14V 72327
1,000:  $0.38220
40-4685-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 14V 73130
1,000:  $0.35274
40-4527-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V 57330
2,000:  $0.48900
40-4681-00 SWITCH PUSH SPST-NO 2A 14V 50265
1:  $0.64500
40-4525-00 SWITCH PUSHBUTTON SPST 5A 14V 1682
40 X 1/2" TAPE ANTISTATIC CLR 1/2X 72YDS 3662
1:  $8.27130
10:  $7.33040
25:  $6.96388
50:  $6.59736
100:  $6.23084
250:  $5.86432
500:  $5.49780

Со цел

Референтна цена:
1,000:$0.35507

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 67291
Со цел: