ALD2301SAIL

N/A

IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8SOIC

ALD2301SAIL

RoHSСоодветно на RoHS
ALD2301SAIL
Производител
N/A
Производители Дел #
ALD2301SAIL
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - компаратори
Серии
-
дел СтатусActive
типGeneral Purpose
Број на елементи2
типот на излезотCMOS, NMOS, Open-Drain, TTL
Напон - Набавка, еден / двоен (±)3V ~ 12V, ±1.5V ~ 6V
Напон - Внесете Офсет (Max)-
Тековни - Влезен Bias (Макс)-
Тековни - Излез (Typ)-
Струја - неактивна (Max)-
CMRR, PSRR (Typ)-
Размножување губеа (Max)-
хистерезис-
Работна температура-
Пакет / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Тип на монтажаSurface Mount
Добавувачот Пакет уред8-SOIC
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ALD4706ASBL IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC 3761
50:  $4.09324
ALD4706APBL IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14DIP 3329
25:  $4.09317
ALD2722PBL IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 14DIP 6487
25:  $1.77608
ALD212908APAL MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP 13859
50:  $1.20297
ALD1706BSAL IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC 11634
50:  $1.46985
ALD500RAU-10SEL IC ADC 18BIT 20SOIC 6077
36:  $3.75450
ALD1736SAL IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC 14452
50:  $0.85223
ALD1731APAL IC OP AMP 0.1MV MICROPWR 8DIP 12910
50:  $0.96300
ALD212902SAL MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8SOIC 20990
50:  $0.93742
ALD810019SCLI MOSFET QUAD SAB 10.6V EE 16SOIC 14990
50:  $1.33772

Со цел

Референтна цена:
100:$3.74074

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 13322
Со цел: