ALD4301SBL

N/A

IC COMP VOLT CMOS OD QUAD 14SOIC

ALD4301SBL

RoHSСоодветно на RoHS
ALD4301SBL
Производител
N/A
Производители Дел #
ALD4301SBL
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - компаратори
Серии
-
дел СтатусActive
типGeneral Purpose
Број на елементи4
типот на излезотCMOS, NMOS, Open-Drain, TTL
Напон - Набавка, еден / двоен (±)3V ~ 10V, ±1.5V ~ 5V
Напон - Внесете Офсет (Max)10mV @ 5V
Тековни - Влезен Bias (Макс)30pA @ 5V
Тековни - Излез (Typ)60mA @ 5V
Струја - неактивна (Max)350µA
CMRR, PSRR (Typ)-
Размножување губеа (Max)-
хистерезис-
Работна температура0°C ~ 70°C
Пакет / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Тип на монтажаSurface Mount
Добавувачот Пакет уред14-SOIC
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ALD910017SALI MOSFET DUAL SAB 10.6V 8SOIC 18885
50:  $1.17410
ALD2731APAL IC OP AMP DUAL PREC 0.6MV 8DIP 6989
50:  $2.06460
ALD1722EPA IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8DIP 12634
50:  $1.22492
ALD1704PAL IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 8DIP 18661
50:  $0.92040
ALD4702SBL IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC 9754
50:  $1.85485
ALD500RA-10SEL IC ADC 17BIT 20SOIC 7606
36:  $3.39581
ALD1102BPAL MOSFET 2P-CH 10.6V 8DIP 11502
50:  $1.49172
ALD2301BSAL IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8SOIC 14431
50:  $1.46985
ALD4701APBL IC OPAMP GP 700KHZ RRO 14DIP 5927
25:  $2.73427
ALD212908PAL MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP 17543
50:  $0.93742

Со цел

Референтна цена:
50:$3.69215

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 11328
Со цел: