ALD4303PBL

N/A

IC COMP VOLT CMOS OD QUAD 14DIP

ALD4303PBL

RoHSСоодветно на RoHS
ALD4303PBL
Производител
N/A
Производители Дел #
ALD4303PBL
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Линеарна - компаратори
Серии
-
дел СтатусActive
типGeneral Purpose
Број на елементи4
типот на излезотCMOS, NMOS, Open-Drain, TTL
Напон - Набавка, еден / двоен (±)3V ~ 10V, ±1.5V ~ 5V
Напон - Внесете Офсет (Max)10mV @ 5V
Тековни - Влезен Bias (Макс)30pA @ 5V
Тековни - Излез (Typ)60mA @ 5V
Струја - неактивна (Max)90µA
CMRR, PSRR (Typ)-
Размножување губеа (Max)-
хистерезис-
Работна температура0°C ~ 70°C
Пакет / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Тип на монтажаThrough Hole
Добавувачот Пакет уред14-PDIP
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
ALD1722GSAL IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC 24781
50:  $0.79538
ALD212904PAL MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP 14774
50:  $0.93742
ALD1726ESAL IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC 11922
50:  $1.35612
ALD2321SCL IC COMP VOLT CMOS OUT DL 16SOIC 10178
50:  $1.23362
ALD810028SCLI MOSFET QUAD SAB 10.6V EE 16SOIC 17477
50:  $1.40510
ALD111933MAL MOSFET 2N-CH 10.6V 8MSOP 33130
50:  $0.82282
ALD2301PAL IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8DIP 8155
50:  $1.60984
ALD4704BPBL IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 14DIP 7812
25:  $2.01232
ALD2332APAL IC COMP VOLT PUSH-PULL DL 8DIP 6083
50:  $1.96858
ALD2331APAL IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8DIP 6556
50:  $1.96858

Со цел

Референтна цена:
25:$3.46469

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 8091
Со цел: