DLP-2232PB-G

N/A

MODULE USB-MCU FT2232D W/16F877A Interface Development Tools DLP Module

DLP-2232PB-G

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-2232PB-G
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-2232PB-G
Категории
Интегрирани кола (идентичен со)
Подкатегории
Вградени - Микроконтролер, микропроцесор, FPGA Модули
Серии
USB
дел СтатусObsolete
Модул / Одборот ТипMCU, USB Core
Core процесорPIC16F877A
Ко-процесорFT2232D
брзина20MHz
флеш Големина8KB
RAM меморија Големина368KB
Тип на конекторUSB - B, Pin Header
Големина / Димензии2.8" x 1" (71.1mm x 25.4mm)
Работна температура-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-RFS1231 RF TXRX MODULE CHIP U.FL ANT 1207
DLP-245PB-G MODULE USB-MCU FT245RL W/16F877A 542
DLP-2232M-G MODULE USB ADAPTER FOR FT2232D 1943
DLP-USB232M-G MODULE USB-TO-TTL SRL UART CONV 2806
DLP-2232H-SF MOD USB-MCU/FPGA W/FT2232H 588
DLP-2232H-PSOC5 MODULE PSOC5 USB ADAPTER FT2232H 3027
DLP-USB245M-G MODULE USB-TO-TTL PARL FIFO CONV 1924
DLP-245SY-G MODULE USB-MCU FT245RL W/SX48 1947
DLP-ECON-BP BOOSTER PACK 1.73 E-INK DISPLAY 805
DLP-MAV-LCD1 LCD MODULE 16X2 BLK/GRY 1585

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 909
Со цел: