DLP-IO14

N/A

MODULE DATA-ACQUISITION 14-CH Datalogging & Acquisition 14-Channel Data-Acq Module

DLP-IO14

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-IO14
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-IO14
Категории
Развој одбори, колекции, програмери
Подкатегории
Евалуација и Демонстрација одбори и колекции
Серии
-
дел СтатусActive
типInterface
функцијаData Capture
вградени-
Користат IC / Дел-
основно атрибутиData Acquisition System (DAS)
Опрема што се испорачува СодржинаBoard(s)
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-USB232M-G2 MODULE USB-TO-TTL SRL UART CONV 2813
1:  $9.87500
DLP-IOR4 MODULE LATCHING-RELAY 4-CH 1698
1:  $17.75525
DLP-IO8-G MODULE DATA-ACQUISITION 8-CH 2198
1:  $11.83025
DLP-IO20 MODULE DATA-ACQUISITION 20-CH 1368
1:  $19.73025
DLP-USB232R MODULE USB-TO-SRL UART 18-DIP 3745
1:  $6.93000
DLP-RF430CL331BP BOOSTERPACK RF430CL331H ADD-ON B 7199
1:  $3.83075
DLP-RF430BP BOOSTERPACK RF430CL330 ADD-ON BD 7555
1:  $3.83075
DLP-RFID-UHF1B RFID READR R/W 902.6-927.4MZ MOD 733
DLP-TILT-G BOARD EVAL ACCEL/TILT/VIB SENSOR 2393
DLP-HS-FPGA MODULE USB-TO-FPGA SPARTAN3 962

Со цел

Референтна цена:
1:$17.75525

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1719
Со цел: