DLP-IO8-G

N/A

MODULE DATA-ACQUISITION 8-CH Datalogging & Acquisition USB-BASED 8-CHANL DATA ACQUSITION MODL

DLP-IO8-G

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-IO8-G
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-IO8-G
Категории
Развој одбори, колекции, програмери
Подкатегории
Евалуација и Демонстрација одбори и колекции
Серии
-
дел СтатусActive
типInterface
функцијаData Capture
вградени-
Користат IC / Дел-
основно атрибутиData Acquisition System (DAS)
Опрема што се испорачува СодржинаBoard(s)
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-IO20 MODULE DATA-ACQUISITION 20-CH 1368
1:  $19.73025
DLP-USB232R MODULE USB-TO-SRL UART 18-DIP 3745
1:  $6.93000
DLP-RF430CL331BP BOOSTERPACK RF430CL331H ADD-ON B 7199
1:  $3.83075
DLP-RF430BP BOOSTERPACK RF430CL330 ADD-ON BD 7555
1:  $3.83075
DLP-RFID-UHF1B RFID READR R/W 902.6-927.4MZ MOD 733
DLP-TILT-G BOARD EVAL ACCEL/TILT/VIB SENSOR 2393
DLP-HS-FPGA MODULE USB-TO-FPGA SPARTAN3 962
DLP-RFS-DK KIT EVAL 915MHZ DLP-RFS1231 2207
DLP-FPGA-M MODULE USB-TO-FPGA TOOL W/MANUAL 843
DLP-2232PB-G MODULE USB-MCU FT2232D W/16F877A 909

Со цел

Референтна цена:
1:$11.83025

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2198
Со цел: