DLP-RFS1231

N/A

RF TXRX MODULE CHIP U.FL ANT

DLP-RFS1231

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-RFS1231
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-RFS1231
Категории
RF / ако и RFID
Подкатегории
RF трансивер модули
Серии
-
дел СтатусObsolete
RF Семејство / Стандард-
Протокол-
модулација-
фреквенција902MHz ~ 928MHz
проток на податоци-
Моќ - Излез17dBm
чувствителност-
сериски интерфејси-
Тип на антенаIntegrated, Chip + U.FL
Користат IC / ДелSX1231
Големина на меморија-
Напон - Набавка2.4V ~ 3.6V
Тековни - Примање35mA
Струја - Пренесување-
Тип на монтажаSurface Mount
Работна температура0°C ~ 70°C
Пакет / CaseModule
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-245PB-G MODULE USB-MCU FT245RL W/16F877A 542
DLP-2232M-G MODULE USB ADAPTER FOR FT2232D 1943
DLP-USB232M-G MODULE USB-TO-TTL SRL UART CONV 2806
DLP-2232H-SF MOD USB-MCU/FPGA W/FT2232H 588
DLP-2232H-PSOC5 MODULE PSOC5 USB ADAPTER FT2232H 3027
DLP-USB245M-G MODULE USB-TO-TTL PARL FIFO CONV 1924
DLP-245SY-G MODULE USB-MCU FT245RL W/SX48 1947
DLP-ECON-BP BOOSTER PACK 1.73 E-INK DISPLAY 805
DLP-MAV-LCD1 LCD MODULE 16X2 BLK/GRY 1585
DLP-FR256 MICROCONTROLLER FERROELECTRIC 1515
1:  $19.73025

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1207
Со цел: