DLP-RFS1280

N/A

2.4GHZ DATA RADIO RF Modules

DLP-RFS1280

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-RFS1280
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-RFS1280
Категории
RF / ако и RFID
Подкатегории
RF трансивер модули
Серии
-
дел СтатусActive
RF Семејство / СтандардGeneral ISM > 1GHZ
ПротоколLoRa
модулацијаGFSK
фреквенција2.4GHz ~ 2.48GHz
проток на податоци-
Моќ - Излез11.5dBm
чувствителност-
сериски интерфејсиSPI
Тип на антенаIntegrated, Chip + U.FL
Користат IC / ДелSX1280
Големина на меморија-
Напон - Набавка3.3V
Тековни - Примање4.8mA
Струја - Пренесување24mA
Тип на монтажаSurface Mount
Работна температура0°C ~ 70°C
Пакет / Case14-SMD Module
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-RFS1280ACT EVAL BOARD FOR DLP-RFS1280 306
1:  $82.97925
DLPA3005DPFD IC DLP PMIC LED DRIVER 100HTQFP 5095
1:  $5.69030
10:  $5.23100
100:  $4.41795
500:  $3.93008
1,000:  $3.60483
DLPA3000DPFD IC DLP PMIC LED DRIVER 100HTQFP 5543
1:  $4.90875
10:  $4.51182
100:  $3.81050
500:  $3.38969
1,000:  $3.10917
DLPA200PFP IC DIG MICROMIRROR DEV 80HTQFP 3403
1:  $9.42075
10:  $8.69040
100:  $7.23307
500:  $6.56687
DLPC2607ZVB IC DIGITAL CONTROLLER 176NFBGA 3832
1:  $7.60375
10:  $7.01354
100:  $5.98894
500:  $5.43732
DLPA100PT IC DLP PMIC LED DRIVER 48LQFP 3525
1:  $8.03035
10:  $7.19257
100:  $6.07468
500:  $5.40386
DLPA2005ERSLT IC DIG MICROMIRROR DEVICE 48FN 9874
250:  $3.01955
500:  $2.82475
1,250:  $2.59097
DLPC3438CZEZ IC DLP CTLR DLP3010 DMD 201NFBGA 2552
1:  $12.35955
10:  $11.39733
100:  $9.73248
DLPC300ZVB IC DIGITAL CONTROLLER 176NFBGA 2100
1:  $13.46950
10:  $12.42394
100:  $10.60907
DLP2010FQJ IC DIG MICROMIRROR DEVICE 40CLGA 1257
1:  $23.02850
10:  $21.63218
100:  $19.39904

Со цел

Референтна цена:
1:$11.83025

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2671
Со цел: