DLP-TILT-G

N/A

BOARD EVAL ACCEL/TILT/VIB SENSOR

DLP-TILT-G

RoHSСоодветно на RoHS
DLP-TILT-G
Производител
N/A
Производители Дел #
DLP-TILT-G
Категории
Развој одбори, колекции, програмери
Подкатегории
Одбори за евалуација - сензори
Серии
-
дел СтатусObsolete
Тип на сензорAccelerometer, 3 Axis
Опсег на детекција±1.5g
интерфејсUSB
чувствителност-
Напон - Набавка5V
вградениYes, MCU, 8-Bit
Опрема што се испорачува СодржинаBoard(s)
Користат IC / ДелMMA7260
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
DLP-HS-FPGA MODULE USB-TO-FPGA SPARTAN3 962
DLP-RFS-DK KIT EVAL 915MHZ DLP-RFS1231 2207
DLP-FPGA-M MODULE USB-TO-FPGA TOOL W/MANUAL 843
DLP-2232PB-G MODULE USB-MCU FT2232D W/16F877A 909
DLP-RFS1231 RF TXRX MODULE CHIP U.FL ANT 1207
DLP-245PB-G MODULE USB-MCU FT245RL W/16F877A 542
DLP-2232M-G MODULE USB ADAPTER FOR FT2232D 1943
DLP-USB232M-G MODULE USB-TO-TTL SRL UART CONV 2806
DLP-2232H-SF MOD USB-MCU/FPGA W/FT2232H 588
DLP-2232H-PSOC5 MODULE PSOC5 USB ADAPTER FT2232H 3027

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2393
Со цел: