IXFH12N100F

N/A

MOSFET N-CH 1000V 12A TO-247AD

IXFH12N100F

RoHSСоодветно на RoHS
IXFH12N100F
Производител
N/A
Производители Дел #
IXFH12N100F
Категории
Дискретни полупроводнички производи
Подкатегории
Транзистори - FET-овите, MOSFETS - Единствен
Серии
HiPerRF™
дел СтатусActive
FET ТипN-Channel
технологијаMOSFET (Metal Oxide)
Исцедете да се извор на напон (Vdss)1000V
Тековни - Континуирано Drain (id) @ 25 ° C12A (Tc)
Диск напон (Макс Вклучи RDS, Мин Вклучи RDS)10V
Вклучи RDS (Макс) @ Id, вклучување Vgs1.05 Ohm @ 6A, 10V
Вклучување Vgs (th) (Макс) @ Id5.5V @ 4mA
Полнење порта (QG) (максимум) @ вклучување Vgs77nC @ 10V
Вклучување Vgs (Max)±20V
Внесете Капацитивност (CISS) (Макс) @ VdS2700pF @ 25V
FET Функција-
Моќност на дисипација (Max)300W (Tc)
Работна температура-55°C ~ 150°C (TJ)
Тип на монтажаThrough Hole
Добавувачот Пакет уредTO-247AD (IXFH)
Пакет / CaseTO-3P-3 Full Pack
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
IXFK44N50F MOSFET N-CH 500V 44A TO264 887
IXFN360N10T MOSFET N-CH 100V 360A SOT-227B 2875
1:  $8.70580
10:  $7.91343
25:  $7.13467
100:  $6.55613
250:  $5.97765
500:  $5.59199
IXFN180N25T MOSFET N-CH 250V 168A SOT-227 3957
1:  $7.56140
10:  $6.87225
25:  $6.35681
100:  $5.84141
250:  $5.32600
500:  $4.98239
IXFN230N20T MOSFET N-CH 200V 220A SOT-227 2518
1:  $11.28120
10:  $10.43511
25:  $9.58902
100:  $8.91215
250:  $8.17887
500:  $7.58696
IXFN180N15P MOSFET N-CH 150V 150A SOT-227B 3336
1:  $8.84010
10:  $8.03786
25:  $7.24678
100:  $6.65923
250:  $6.07163
500:  $5.67991
IXFN140N30P MOSFET N-CH 300V 110A SOT-227B 2944
1:  $9.87895
10:  $9.13833
25:  $8.39738
100:  $7.60710
250:  $6.98119
500:  $6.64418
IXFN180N10 MOSFET N-CH 100V 180A SOT-227B 2319
1:  $11.25750
10:  $10.41220
25:  $9.56785
100:  $8.89248
250:  $8.16083
500:  $7.57023
IXFN140N20P MOSFET N-CH 200V 115A SOT227B 2868
1:  $8.84010
10:  $8.03786
25:  $7.24678
100:  $6.65923
250:  $6.07163
500:  $5.67991
IXFN200N07 MOSFET N-CH 70V 200A SOT-227B 2514
1:  $10.79140
10:  $9.98244
25:  $9.17301
100:  $8.52552
250:  $7.62597
500:  $7.25783
IXFN48N50 MOSFET N-CH 500V 48A SOT-227B 2672
1:  $10.06855
10:  $9.31489
25:  $8.55965
100:  $7.95542
250:  $7.11602
500:  $6.77248

Со цел

Референтна цена:
1:$3.49644

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 7600
Со цел: