MB203LCD-1

N/A

LCD MOD W/CABLE/CONN FOR MB203A

MB203LCD-1

RoHSСоодветно на RoHS
MB203LCD-1
Производител
N/A
Производители Дел #
MB203LCD-1
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
-
дел СтатусActive
Број на знаци32
приказ формат16 x 2
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екран-
режим на прикажување-
Големина на знаци4.35mm H x 2.95mm W
Контура L x W x H80.00mm x 36.00mm x 11.00mm
Прикажување Површина-
задно осветлување-
Напон - Набавка4.5V ~ 5.5V
точка Големина-
интерфејс-
Работна температура0°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MB201A20VKIT KIT 5 1/2 DIG DVM 1533
1:  $19.84875
MB203CHIPSET MB203A I.C. CHIPSET 4 I.C.S 2928
1:  $10.27395
MB203A20V 5 1/2 DIG DVM BOARD/LCD 1155
1:  $26.39390
MB203A2V-01 5 1/2 DIG DVM BOARD/LCD 1037
1:  $25.39455
MB203PDK DESIGN KIT DIP W/O PCB 1088
1:  $26.33070
MB201A2V 5 1/2 DIG DVM BOARD 1268
1:  $22.35305
MB201A2V-01 5 1/2 DIG DVM BOARD 1243
1:  $21.35370
MB201-TXXXX 5 1/2 DIG CUSTOM MB201 DVM BRD 946
1:  $29.58550
MB2181SD3G01-CF SWITCH PUSH 4PDT 0.4VA 28V 6130
1:  $5.15130
10:  $4.87872
25:  $4.81096
50:  $4.47216
100:  $4.40440
250:  $3.93008
500:  $3.79456
1,000:  $3.65904
MB2181SD3G01 SWITCH PUSH 4PDT 0.4VA 28V 5307
1:  $4.97420
10:  $4.71240
25:  $4.64695
50:  $4.31970
100:  $4.25425
250:  $3.79610
500:  $3.66520
1,000:  $3.53430

Со цел

Референтна цена:
1:$22.87050

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1075
Со цел: