MDLS16166-LV-S

N/A

LCD MODULE 16X1 TN BLK/GRN

MDLS16166-LV-S

RoHSСоодветно на RoHS
MDLS16166-LV-S
Производител
N/A
Производители Дел #
MDLS16166-LV-S
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-16166
дел СтатусActive
Број на знаци16
приказ формат16 x 1
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци6.30mm H x 3.15mm W
Контура L x W x H80.00mm x 36.00mm x 6.80mm
Прикажување Површина64.50mm L x 13.80mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка5V
точка Големина0.55mm W x 0.70mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текстBlack
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20189-LV-GLED4G LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST W/LED 1704
100:  $18.73781
MDLS-40266-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 3484
100:  $7.67594
MDL-16265-LV LCD MODULE 16X2 TN BLK/GRN 4657
100:  $5.72206
MDLS-20433-LV-G LCD MODULE 20X4 SUPERTWIST 2285
500:  $11.18047
MDLS16265LVGLED4G16 LCD MOD 16X2 STD W/BKLIGHT 16PIN 3105
100:  $8.24760
MDLS-16166-LV-GLED4G LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST LED 4789
100:  $6.83856
MDLS-16265B-LV-G-LED LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST 5897
100:  $5.08200
MDLS-16264-LV-S LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST STN 5433
500:  $5.04157
MDLS-81809-LV-G LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST 3007
100:  $8.96354
MDLS-24265-LV-GLED4G LCD MODULE 24X2 SUPERTWIST LED 1969
100:  $13.31201

Со цел

Референтна цена:
100:$5.02425

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 6288
Со цел: