VI-607-DP-FC-S

N/A

LCD 6 DIGIT .7 TRANSFL

VI-607-DP-FC-S

RoHSСоодветно на RoHS
VI-607-DP-FC-S
Производител
N/A
Производители Дел #
VI-607-DP-FC-S
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
VI-607
дел СтатусActive
Број на знаци6
приказ формат6 x 1
формат карактер7-Segment
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци17.78mm H x 12.70mm W
Контура L x W x H93.85mm x 38.10mm x 2.80mm
Прикажување Површина88.65mm L x 25.40mm W
задно осветлување-
Напон - Набавка3V
точка Големина-
интерфејс-
Работна температура-10°C ~ 60°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
VI-804-DP-RC-S LCD 8 DIGIT .5 REFL 9320
1,000:  $3.03361
VI-319-DP-FC-S LCD 3.5 DIGIT .7 TRANSFL 10021
1,000:  $2.67036
VI-804-DP-FC-S LCD 8 DIGIT .5 TRANSFL 8163
1,000:  $3.03361
VI-514-DP-RC-S LCD 7-SEG TN 4.5 DIGIT REFLECT 25383
1,000:  $1.25964
VI-422-DP-RH-W LCD 4DIGIT .5 REFLECT WIDE TEMP 15865
1,000:  $1.50150
VI-415-DP-RH-W LCD 4DIGIT .7 REFLECT WIDE TEMP 4335
100:  $6.02910
VI-419-2-RC-W LCD 4DIGIT .3 REFLECT 10657
100:  $2.58720
VI-503-DP-FH-W LCD 5DIGIT .7 TRANS WIDE TEMP 8766
500:  $3.11850
VI-602-DP-RC-W-HV LCD DISPLAY 6 DIGIT .5 INCH 4589
10:  $6.28050
VI-602-DP-RH-W LCD DISPLAY HI-STABILITY 6 DIGIT 3320
1:  $8.44905

Со цел

Референтна цена:
1,000:$3.66684

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 7506
Со цел: