VIM-404-DP-FC-S-HV

N/A

LCD 4 DIGIT .5 TRANSFL

VIM-404-DP-FC-S-HV

RoHSСоодветно на RoHS
VIM-404-DP-FC-S-HV
Производител
N/A
Производители Дел #
VIM-404-DP-FC-S-HV
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
VIM-404
дел СтатусActive
Број на знаци4
приказ формат4 x 1
формат карактер7-Segment
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци12.70mm H x 6.99mm W
Контура L x W x H50.80mm x 30.48mm x 2.70mm
Прикажување Површина44.45mm L x 16.51mm W
задно осветлување-
Напон - Набавка3.9V ~ 7.5V
точка Големина-
интерфејс-
Работна температура-10°C ~ 60°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
VIM-808-DP-FC-S-HV LCD 8 DIGIT .5 TRANSFL 11589
1,000:  $2.77344
VIM-838-DP-RC-S-LV-6 LCD 7SEG 8DIGIT 0.35 REFL STD 23143
1,000:  $1.21356
VIM-828-DP-RH-W LCD 14SEG 8DIGIT 0.35 REFL WIDE 24038
1,000:  $1.22892
VIM-516-DP-RC-S-LV LCD 7SEG 5DIGIT REFL STD 5765
10:  $4.15800
VIM-810-2-FC-S LCD 14-SEG STN 8 DIGIT TRANSFL 7547
1:  $3.16470

Со цел

Референтна цена:
1,000:$1.16235

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 21372
Со цел: