VIM-828-DP5.7-6-HV-RH-W

N/A

LCD 14SEG 8DIGIT 0.35 REFL WIDE

VIM-828-DP5.7-6-HV-RH-W

RoHSСоодветно на RoHS
VIM-828-DP5.7-6-HV-RH-W
Производител
N/A
Производители Дел #
VIM-828-DP5.7-6-HV-RH-W
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
VIM-828
дел СтатусActive
Број на знаци8
приказ формат8 x 1
формат карактер14-Segment
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци9.00mm H x 5.40mm W
Контура L x W x H70.00mm x 25.00mm x 2.80mm
Прикажување Површина64.00mm L x 12.50mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка3.9V ~ 7.7V
точка Големина-
интерфејс-
Работна температура-30°C ~ 80°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
VIM-404-DP-RC-S-HV LCD 4 DIGIT .5 REFL 10800
1:  $2.62185
10:  $2.18487
25:  $1.83537
100:  $1.57311
250:  $1.39832
500:  $1.26723
1,000:  $1.16235
3,000:  $1.08534
VIM-503-DP-FC-S-HV LCD 4.5 DIGIT .4 TRANSFL 12954
1:  $2.52945
10:  $2.10787
25:  $1.77069
100:  $1.51767
250:  $1.34904
500:  $1.22257
1,000:  $1.09226
3,000:  $1.04709
VIM-503-DP-RC-S-HV LCD 4.5 DIGIT .4 REFL 10311
1:  $2.52945
10:  $2.10787
25:  $1.77069
100:  $1.51767
250:  $1.34904
500:  $1.22257
1,000:  $1.09226
3,000:  $1.04709
VIM-808-DP-RC-S-HV LCD 8 DIGIT .5 REFL 3716
1:  $6.78755
10:  $6.49688
25:  $5.05320
100:  $4.33125
250:  $4.11470
500:  $3.89813
1,000:  $3.68156
VIM-404-DP-FC-S-HV LCD 4 DIGIT .5 TRANSFL 21372
1,000:  $1.16235
VIM-808-DP-FC-S-HV LCD 8 DIGIT .5 TRANSFL 11589
1,000:  $2.77344
VIM-838-DP-RC-S-LV-6 LCD 7SEG 8DIGIT 0.35 REFL STD 23143
1,000:  $1.21356
VIM-828-DP-RH-W LCD 14SEG 8DIGIT 0.35 REFL WIDE 24038
1,000:  $1.22892
VIM-516-DP-RC-S-LV LCD 7SEG 5DIGIT REFL STD 5765
10:  $4.15800
VIM-810-2-FC-S LCD 14-SEG STN 8 DIGIT TRANSFL 7547
1:  $3.16470

Со цел

Референтна цена:
1:$2.62185
10:$2.37468
25:$1.88003
100:$1.58312
250:$1.48418
500:$1.36050
1,000:$1.28629
2,500:$1.23681

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 9960
Со цел: